Eerlijk, met die fantastische speech van Oprah Winfrey tijdens de Golden Globes had het awardseizoen niet beter kunnen beginnen (Oprah for president, please!). Dat gezegd hebbende gaan we over naar de bekendmaking van de genomineerden van de BAFTA-awards; de Britse variant van de Oscars. Want ook deze gelegenheid gaat geheid een spektakel worden.
Voor de makers van The Shape Of Water belooft het een spannende avond te worden, want met twaalf nominaties op zak gaan zij vast met een prijs naar huis. De film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri viel bij The Globes al in de prijzen – de film won een award in de categorie Best Motion Picture (Drama) – en ook bij de BAFTA's pakt de succesfilm negen nominaties. Blade Runner 2049 (met onze eigen Sylvia Hoeks!) heeft acht nominaties op zak. De BAFTA's zullen dit jaar plaatsvinden op zondag 18 februari in het Princess Anne Theatre in Londen.
Wij hebben ALLE genomineerden voor je op een rijtje gezet. Komt-ie:
Best Film
Call Me By Your Name
'Darkest Hour
Dunkirk
The Shape Of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Outstanding British Film
Darkest Hour
The Death of Stalin
God's Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Best Director
Denis Villeneuve - Blade Runner 2049
Luca Guadagnino - Call Me By Your Name
Christopher Nolan - Dunkirk
Guillermo Del Toro - The Shape Of Water
Martin McDonagh - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Best Leading Actress
Annette Bening - Film Stars Don't Die In Liverpool
Frances McDormand - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie - I, Tonya
Sally Hawkins - The Shape Of Water
Saoirse Ronan - Lady Bird
Best Leading Actor
Daniel Day-Lewis - Phantom Thread
Daniel Kaluuya - Get Out
Gary Oldman - Darkest Hour
Jamie Bell - Film Stars Don't Die In Liverpool
Timothee Chalamet - Call Me By Your Name
Best Supporting Actress
Allison Janney - I, Tonya
Kristin Scott Thomas - Darkest Hour
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lesley Manville - Phantom Thread
Octavia Spencer - The Shape Of Water
Best Supporting Actor
Christopher Plummer - All The Money In The World
Hugh Grant - Paddington 2
Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Willem Dafoe - The Florida Project
Woody Harrelson - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
EE Rising Star Award
Daniel Kaluuya
Florence Pugh
Josh O'Connor
Tessa Thompson
Timothee Chalamet
Outstanding debut by a British Writer, Director or Producer
Gareth Tunley, Jack Healy Guttman, Tom Meeten - The Ghoul
Rungano Nyoni, Emily Morgan -I am Not A Witch
Johnny Harris, Thomas Napper - Jawbone
Lucy Cohen - Kingdom Of Us
Alice Birch, William Oldroyd, Fodhla Cronin O'Reilly - Lady Macbeth
Film not in English language
Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden
Loveless
The Salesman
Best Documentary
City Of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane
Best Animated Film
Coco
Loving Vincent
My Life As A Courgette
Best Original Screenplay
Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape Of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Best Adapted Screenplay
Call Me By Your Name
The Death Of Stalin
Film Stars Don't Die In Liverpool
Molly's Game
Paddington 2
Best Original Music
Blade Runner 2049 - Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Darkest Hour - Dario Marianelli
Dunkirk - Hans Zimmer
Phantom Thread - Jonny Greenwood
The Shape Of Water - Alexandre Desplat
Best Cinematography
Blade Runner 2049 - Roger Deakins
Darkest Hour - Bruno Delbonnel
Dunkirk - Hoyte van Hoytema
The Shape of Water - Dan Laustsen
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Ben Davis
Best Editing
Baby Driver - Jonathan Amos, Paul Machliss
Blade Runner 2049 - Joe Walker
Dunkirk - Lee Smith
The Shape Of Water - Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Jon Gregory
Best Production and Design
Beauty And The Beast - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 - Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk - Nathan Crowley, Gary Fettis
The Shape Of Water - Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau
Best Costume Design
Beauty And The Beast - Jacqueline Durran
Darkest Hour - Jacqueline Durran
I, Tonya - Jennifer Johnson
Phantom Thread - Mark Bridges
The Shape Of Water - Luis Sequeira
Best Make-up and Hair
Blade Runner 2049 - Donald Mowat, Kerry Warn
Darkest Hour - David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
I, Tonya - Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul - Daniel Phillips
Wonder - Naomi Bakstad, Robert A Pandini, Arjen Tuiten
Best Sound
Baby Driver - Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkirk - Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
The Shape Of Water - Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood
Best Special Visual Effects
Blade Runner 2049 - Gerd Nefzer, John Nelson
Dunkirk - Scott Fisher, Andrew Jackson
The Shape Of Water - Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
Star Wars: The Last Jedi - Nominees TBC
War For The Planet Of The Apes - Nominees TBC
British Short Animation
Have Heart
Mamoon
Poles Apart
British Short Film
Aamir
Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys