Sinds zijn debuut in november 2016, regeerde Peter Morgan's The Crown het internet, Netflix en nam het onze televisieavonden in beslag. Zes seizoenen lang smulden we massaal van het het turbulente leven van de Britse royals - van het bewind van koningin Elizabeth II, haar huwelijk met Philip in 1947 tot haar 'annus horribilis' in 1992 en de gebeurtenissen die leidden tot Diana's tragische ongeluk in 1997. Een kroonjuweel (woordspeling bedoeld) voor Netflix, de serie won namelijk 21 Primetime Emmy Awards.

Bemachtig props uit The Crown op de veiling van Bonhams Londen

Nu krijg jij de kans een koninklijke souvenir uit de productie te bemachtigen, want Bonhams Londen biedt bijna 480 items aan in twee monumentale veilingen. The Crown veiling is verdeeld tussen een live veiling op de locatie van de veilingmeester in New Bond Street op 7 februari en een online veiling die de volgende dag eindigt. Ongeacht het budget of ruimte, zit er voor elke fan van de serie vast iets bij.

a small decorated carriage
Courtesy Bonhams
Een reproductie van de Gold State Coach, gezien in seizoen 3, zal naar verwachting tussen de $38.000 en $63.000 opleveren.

Belangrijke objecten in de live veiling zijn onder andere replica's van de koninklijke ceremoniële garderobe - inclusief de keizerlijke mantel en staatsmantel (van $26.000 tot $38.000) gedragen door Claire Foy in aflevering 5 van het eerste seizoen; een replica van de stoel van Sint-Edward ($13.000 - $26.000) uit dezelfde aflevering; een replica van de gouden staatskoets ($38.000 - $64.000), te zien in seizoenen 3 en 6; en een replica van de gevel van Downing Street nummer 10 ($26.000 - $38.000) die gedurende de hele serie is te zien.

a white dress and a red and yellow scarf
Courtesy Bonhams
Een replica van de ceremoniële kleding tijdens de kroning, gedragen door Claire Foy als koningin Elizabeth II, wordt geschat op een prijs tussen de $26.000 en $38.000..

De online veiling biedt verder replica's van een baljurk ($5.100 - $7.000) gedragen door Foy in seizoen 1 en het vergulde metalen gemonteerde cilinderbureau in de stijl van Lodewijk XVI ($2.500 - $3.800). Ook staat er een 1987 Jaguar XJ-SC 3.6-liter Cabriolet ($19.000 - $25.000) te koop, gereden door Elizabeth Debicki als prinses Diana.

De opbrengst van de live veiling zal worden gebruikt om het Left Bank Pictures - The Crown Scholarship programma op te richten aan de National Film and Television School, zodat een volgende generatie filmmakers en televisiemakers kan worden opgeleid.

Zo doe je mee aan de veiling op 7 februari 2024

Van: ELLE Decor US